2013 ALS Soru ve Cevapları

osym-ALS Askeri Lise sınavı 21 Nisan 2013 tarihinde yapıldı. Sınavla ilgili olarak sınav giriş belgesi, sınav soru ve cevapları, sınav cevap anahtarı ve sınav sonuçlarını bu sayfadan takip edebilirsiniz.  soru ve cevapları yayımlandığında sitemizde yer vereceğiz.

Bütün bilgiler ÖSYM sınav takvimine göre işleneceğinden sayfamızı sık kullanılanlara ekleyerek sınavla ilgili her türlü gelişmeyi buradan takip edebilirsiniz.

Sınava Girecek adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.

Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21 Nisan 2013 Pazar günü yapılacaktır. Yazılı sınav saat 9.30’da başlayacak ve 2 saat (120 dakika) sürecektir.

Adaylar yazılı sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

YAZILI SINAVIN KAPSAMI
Yazılı sınav; Türkçe (30), Sosyal Bilimler (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (7), Millî Tarih (4), Türkiye Coğrafyası (4)), Matematik (30). Fen Bilimleri (Fizik (9), Kimya (8), Biyoloji (8)) ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır.

Ekleme :

2013 ALS Soru ve Cevapları için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

basvurutarihi.com © 2014 Başvuru Tarihi
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.